Właściciele nieruchomości, na których znajdują się wyroby zawierające azbest mogą złożyć wniosek o odbiór odpadów azbestowych z terenu ich nieruchomości. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc Gminy polega na sfinansowaniu kosztów odbioru odpadów azbestowych przez wyspecjalizowaną firmę oraz ich unieszkodliwienia na składowisku odpadów niebezpiecznych. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych. Odbiór odpadów azbestowych finansowany jest głównie z dotacji pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Ponadto odbiór azbestu od rolników (pomoc de minimis w rolnictwie) realizowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. U. UE. L. 352.9 z 24 grudnia 2013 r. z późn. zm.) i uzależniony jest od stopnia wykorzystania krajowego limitu skumulowanej kwoty pomocy de minimis w rolnictwie.
Właściciele nieruchomości, na których znajdują się wyroby zawierające azbest mogą złożyć wniosek o odbiór odpadów azbestowych z terenu ich nieruchomości.
Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym.
Pomoc Gminy polega na sfinansowaniu kosztów odbioru odpadów azbestowych przez wyspecjalizowaną firmę oraz ich unieszkodliwienia na składowisku odpadów niebezpiecznych.
Dofinansowanie nie obejmuje kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.
Odbiór odpadów azbestowych finansowany jest głównie z dotacji pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Ponadto odbiór azbestu od rolników (pomoc de minimis w rolnictwie) realizowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. U. UE. L. 352.9 z 24 grudnia 2013 r. z późn. zm.) i uzależniony jest od stopnia wykorzystania krajowego limitu skumulowanej kwoty pomocy de minimis w rolnictwie.